Czy na badanie RTG zęba potrzebne jest skierowanie?

Badania obrazowe to podstawa współczesnej diagnostyki stomatologicznej. Aby jednak wykonać większość z nich (poza RTG punktowym) potrzebne jest skierowanie od lekarza. W pracowni DIAGDENT przy ul. Brazylijskiej 13 skorzystać można z bezpłatnych konsultacji, podczas których lekarz – w razie potrzeby – wystawi odpowiednie skierowanie.

Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, aby wykonać stomatologiczne badanie obrazowe – pantomogram, zdjęcie cefalometryczne lub tomografię komputerową – zarówno na NFZ, jak i w klinikach prywatnych, potrzebne jest skierowanie od lekarza. Wiąże się to z faktem, że podczas tych badań wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie, które nie pozostaje w pełni obojętne dla ludzkiego organizmu. Choć nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy w naszych pracowniach DIAGDENT, pozwala na zminimalizowanie ilości promieniowania potrzebnego do wykonania badania, przy zachowaniu doskonałej jakości obrazu, to jednak ze względu na bezpieczeństwo pacjentów za każdym razem wymagane jest skierowanie. Co ważne, nie musi go wystawiać lekarz dentysta – może to być lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub jakikolwiek specjalista. Nie dotyczy to RTG punktowego zęba – w tym przypadku skierowanie nie jest obowiązkowe.

Skierowanie na badania? Zapraszamy do pracowni DIAGDENT!

W trosce o wygodę i zdrowie naszych pacjentów skierowania na obrazowe badanie stomatologiczne można otrzymać w naszej pracowni DIAGDENT przy ul. Brazylijskiej 13. Podczas bezpłatnych konsultacji lekarz wysłucha problemu, z jakim boryka się pacjent, zapozna się z jego ewentualną dokumentacją medyczną i – w razie potrzeby – wystawi odpowiednie skierowanie. Nie trzeba już umawiać się na kolejną wizytę u stomatologa tylko w celu wystawienia skierowania na cefalometrię czy pantomogram – w pracowni DIAGDENT przy ul. Brazylijskiej 13 da się załatwić wszystko na jednej wizycie. Badanie można bowiem wykonać bezpośrednio po otrzymaniu skierowania.

Na bezpłatną konsultację należy jednak zapisać się z wyprzedzeniem. Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu z naszą placówką przy ul. Brazylijskiej 13 pod numerem telefonu 22 416 31 17 lub mailowo pod adresem info@diagdent.pl. Zapraszamy!

2018-12-12T11:25:00+01:00 12 grudnia 2018|
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.