Skan 3D twarzy

Skan twarzy, inne nazwy: scan twarzy, cyfrowy skan twarzy 3D, skanowanie twarzy, face scan (ang.).

Nazwa: Skan 3D twarzy
Czas trwania badania: ~ 1 sek.
Dawka promieniowania: nie dotyczy
Czy wymagane jest skierowanie:
Czy wymaga przygotowania:

 

Cyfrowe skanowanie twarzy 3D – technologia przyszłości dostępna już teraz!

Diagdent stawia na najnowsze technologie. Oferując pacjentom usługę skanowania twarzy chcemy wyznaczać kierunek nowoczesnej diagnostyki cyfrowej. Bezkonkurencyjna szybkość działania naszego urządzenia w systemie „one shot”, precyzja trójwymiarowego obrazu, błyskawiczna wymiana danych między pracownią wykonującą skan, lekarzem dentystą w gabinecie stomatologicznym i technikiem w pracowni protetycznej – to cechy, które wyróżniają naszą ofertę od innych rozwiązań dostępnych na rynku.

 

Co to jest skan twarzy?

Czeka cię leczenie implantologiczne? Planujesz korektę zgryzu u ortodonty? Skan twarzy 3D to świetne uzupełnienie innych metod obrazowania, takich jak tomografia CBCT, cyfrowy skan wewnątrzustny czy dentystyczny protokół fotograficzny. To dodatkowe źródło informacji dla lekarza pozwalające otrzymać kompletny wirtualny profil pacjenta. Cyfrowe skanowanie twarzy 3D umożliwia trójwymiarowe odwzorowanie twarzy pacjenta i uchwycenie najbardziej naturalnego uśmiechu w mniej niż sekundę! Jak to możliwe? Aż 6 precyzyjnych obiektywów umieszczonych na skanerze, fotografujących w technologii „one shot”, generuje w pełni wirtualny i edytowalny model pacjenta. Jednoczesne działanie obiektywów pozwala uzyskać głębię i trójwymiarowy obraz, a błyskawiczny wynik skraca czas wizyty do minimum.

 

Kiedy zrobić skan twarzy?

Kompletna informacja o pacjencie to dla lekarza ogromna wartość. Cyfrowy skan twarzy jako znakomite uzupełnienie innych rodzajów diagnostyki znajdzie zastosowanie w leczeniu implantologicznym, ortodontycznym (zastosowanie aparatów tradycyjnych jak i systemów ortodontycznych opartych na przezroczystych nakładkach). Będzie też świetnym narzędziem w pracy protetyków, chirurgów i lekarzy medycyny estetycznej. Skanowanie będzie pomocne między innymi w następujących przypadkach:

  • planowanie leczenia ortodontycznego
  • planowanie leczenia implantologicznego
  • precyzyjne projektowanie protez
  • przed leczeniem ortognatycznym
  • przed zabiegami medycyny estetycznej
  • kreowanie cyfrowej wizualizacji uśmiechu

  

Jak przygotować się do wizyty?

Do skanowania twarzy nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wykonanie skanu nie wymaga zachowania szczegółowych procedur. Niespotykana szybkość działania i jednoczesne wykonywanie zdjęć pod różnym kątem to ogromne zalety naszego skanera, gwarantujące wysoki komfort wizyty.

 

Skan twarzy - jak wygląda badanie?

Skanowanie odbywa się w wygodnej pozycji siedzącej, trwa dosłownie około 1 sekundy, jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla pacjenta. Do jego wykonania nie stosuje się promieniowania rentgenowskiego, dlatego też nie jest wymagane zachowanie żadnych procedur radiologicznych. Światło skanera jest wystarczająco jasne, aby umożliwić wyraźne skanowanie twarzy, a jednocześnie nie powoduje dyskomfortu i jest bezpieczne dla oczu i skóry fotografowanej osoby. Nowoczesny i stonowany wygląd naszego skanera budzi zaufanie, co pomaga pacjentom zachować naturalną i zrelaksowaną pozycję.

 

Technologia, którą można zastosować w praktyce

Znakomita jakość obrazu oraz wygodna obsługa oprogramowania i kompatybilność cyfrowa oznacza możliwość realnego wykorzystania otrzymanego trójwymiarowego skanu twarzy przez lekarzy dentystów, chirurgów, techników, protetyków. Specjaliści planujący leczenie mogą oceniać, analizować i wprowadzać możliwe zmiany wyglądu i warianty leczenia, tak jak gdyby pacjent był naprawdę obecny. W połączeniu z wynikami badań tomografii CBCT czy też cyfrowego skanowania zębów powstaje kompletny wirtualny model pacjenta. To wielki krok naprzód w planowaniu leczenia!

  

Gdzie w Warszawie zrobić cyfrowy skan twarzy?

Na skanowanie twarzy i inne badania cyfrowe zapraszamy do placówki Diagdent Centrum w Śródmieściu Warszawy, ul. Emilii Plater 36. Zapewniamy komfortowy przebieg wizyty, najwyższą jakość skanów wykonywanych ultra nowoczesnym skanerem 3D oraz miłą i profesjonalną obsługę.

Diagdent - Pracownie Radiologii Stomatologicznej i Laryngologicznej
Akceptujemy:

Diagdent w social mediach:
© Diagdent - Wszelkie prawa zastrzeżone