Diagdent dla pacjentów prywatnych

W DIAGDENT na badanie może umówić się każdy prywatny pacjent. Posiadamy pięć placówek na terenie Warszawy: na Saskiej Kępie, Białołęce, Ursynowie, Włochach oraz na Bielanach, i każda z nich wyposażona jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-obrazowy. Kiedy należy udać się na badanie RTG, jakie typy badań przeprowadzamy w Diagdent i jakie symptomy mogą wskazywać na problemy zdrowotne?

 

Kiedy należy udać się na badanie?

Oczywiście wtedy, gdy zleci nam to specjalista. Ale nie tylko. Jeśli chcesz udać się do nowego stomatologa z gotowym zestawem badań, to wskazaniami będą na pewno dolegliwości bólowe w obrębie jamy ustnej. Pamiętaj jednak, że na badanie RTG musisz mieć skierowanie. Wystarczy, że zadzwonisz do swojego dentysty i poprosisz o skierowanie online, które może on wystawić poprzez Portal Lekarza. Z usług naszych pracowni korzystają jednak nie tylko pacjenci stomatologów. Również osoby z problemami laryngologicznymi docenią wartość badań obrazowych wykonanych w DIAGDENT.

 

Jakie badania przeprowadzamy w DIAGDENT?

Wszystkie badania przeprowadzane w naszej pracowni opierają się na wykorzystaniu promieni rentgenowskich. Staramy się jednak nie tylko o przeprowadzanie badań precyzyjnych i skutecznych, ale również maksymalnie bezpiecznych. Nowoczesne systemy Kodak CS 9600, CS 9300, CS 8100 i 9000 3D pozwalają na minimalizację czasu ekspozycji na promieniowanie, a co za tym idzie – wykonanie badanie niezwykle dokładnego. W naszych pracowniach wykonasz wszystkie badania obrazowe RTG niezbędne w diagnostyce stomatologicznej, czyli:

  • RTG pojedynczego zęba,
  • Pantomogram, czyli zdjęcie RTG szczęki i żuchwy w projekcji przedniej,
  • Cefalogram, czyli obrazowanie czaszki w projekcji bocznej,
  • Tomografię komputerową CBTC, od wycinka łuku, obejmującego kilka wybranych zębów, poprzez tomografię szczęki lub żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe, aż po tomografię twarzoczaszki.

Badania RTG są niezastąpione w większości gałęzi stomatologii. W ortodoncji pozwalają na ustalenie umiejscowienia stawu skroniowo-żuchwowego i ocenę stanu uzębienia; w chirurgii stomatologicznej, dzięki badaniom obrazowym można ocenić stan kości i sprawdzić pozycję np. ósemek przed ekstrakcją; w implantologii RTG pozwala na ocenę stanu tkanki kostnej przed zabiegiem wszczepienia implantu i kontrolę osteointegracji po zabiegu.

W naszych pracowniach możesz liczyć nie tylko na szybkie wykonanie badania, ale również na natychmiastowe otrzymanie wyników. Nikt nie lubi długo na nie czekać, ponieważ może to opóźnić wizytę u stomatologa nawet o kilka dni – a jeśli doskwierają Ci mocne dolegliwości bólowe, to na pewno przedłużanie się czasu oczekiwania nie będzie przyjemne. W Diagdent czas od wejścia do pracowni do otrzymania wyników to około 15 minut. Otrzymasz je w formie elektronicznej – na płycie CD, pen drive lub (w przypadku obrazów 2D) na podany adres e-mail, Twój stomatolog natomiast może uzyskać dostęp do Twojego badania zaraz po jego wykonaniu logując się do swojego konta w Portalu Lekarza. Dzięki temu ma szansę przygotować się do Twojej wizyty, zanim ona nastąpi.

Na koniec pamiętaj: dla Twojego bezpieczeństwa w okresie pandemii, wprowadziliśmy zapisy na badania – zadzwoń do nas pod numer 22 416 31 17 i umów dogodny dla siebie termin wizyty w jednej z naszych pięciu placówek na terenie całej Warszawy.

2020-11-12T14:55:42+01:00 12 listopada 2020|
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.