Nasz sprzęt

Nasz sprzęt 2018-04-25T13:49:37+02:00

Posiadamy najnowocześniejsze wyposażenie pracowni radiologicznej

Głównym celem nowoczesnej diagnostyki stomatologicznej jest dokładność obrazowania struktur zębowych oraz wygoda i bezpieczeństwo pacjenta. W naszej pracowni radiologicznej dbamy o zdrowie pacjentów, dlatego wykorzystujemy jedynie nowoczesny sprzęt diagnostyczny i uzupełniający. W efekcie oferowane przez nas zdjęcia cechują się wysoką dokładnością, również wykonujemy je szybko i bez ryzyka dla pacjenta, ponieważ używamy jak najniższych dawek promieniowania, spełniając wymogi ALARA (As Low as Reasonably Achievable). Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym w naszej pracowni!

Systemy Kodak 9000C 3D i CS 9300 jako wsparcie diagnostyki w różnych dziedzinach stomatologii

Poniżej prezentujemy zastosowanie naszych systemów Kodak 9300 (dostępny w placówce na Pradze Południe) oraz CS 9000C 3D (dostępny w placówce na Białołęce) w najpopularniejszych dziedzinach stomatologii wymagających dokładnego obrazowania.

Endodoncja

Przy diagnostyce i leczeniu endodontycznym, czyli inaczej leczeniu kanałowym bardzo ważna jest dokładność obrazowania. Wykorzystanie używanych przez nas systemów pozwala na uzyskanie precyzyjnego zdjęcia bez zastosowania wysokiej dawki szkodliwego promieniowania. Możliwe jest w ten sposób:

 • poddanie analizie anatomii korzenia – określenie liczby korzeni, ich długości, umiejscowienia zagięć, także pęknięć i innych problemów
 • dokładne sprawdzenie anatomiczne badanego obszaru wokół zęba
 • wyszukanie przyczyny niepowodzenia leczenia kanałowego

Ortodoncja

Systemy wykonują zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne, które są powszechnie stosowane w leczeniu ortodontycznym. Dzięki nim możliwa jest:

 • ocenę umiejscowienia i stanu uzębienia oraz kości wyrostka zębodołowego siekaczy
 • obrazowanie stawów skroniowo-żuchwowych
 • diagnostyka w przypadku konieczności wszczepienia mikroimplantów

Chirurgia

Diagnostyka z użyciem systemów Kodaka 9000C 3D i CS 9300 umożliwia dokładne przygotowanie leczenia chirurgicznego. Aparaty umożliwiają:

 • zobrazowanie newralgicznych struktur zębowych, w tym zębów zatrzymanych, cyst czy patologicznych zmian okołowierzchołkowych
 • dokładne zaplanowanie zabiegu chirurgicznego bez ryzyka błędów

Implantologia

Badania prowadzone są przed wstawieniem implantów, a także jako element kontroli pozabiegowej. Najczęściej wykorzystuje się technologię obrazowania 3D, która:

 • umożliwia dokonanie oceny ilości i jakości tkanki kostnej
 • umożliwia kontrolę osteointegracji po zabiegu
 • wskazanie na kluczowe struktury anatomiczne w zabiegu implantologicznym, w tym na kanał żuchwowy czy zatoki

Aktualnie systemy Kodak 9000C 3D oraz CS 9300 to najnowocześniejsze rozwiązania w diagnostyce stomatologicznej stosowane w pracowniach radiologicznych. Dzięki nim każde zdjęcie jest wykonane precyzyjnie i przejrzyście, a całe badanie przebiega szybko i sprawnie oraz bez szkodliwego wpływu na zdrowie, ponieważ dawka promieniowania jest zminimalizowana także wtedy, gdy obrazuje się szeroki obszar. Dodatkowo wyniki mogą być zaprezentowane jako zdjęcie lub też zapisane na nośnikach, aby dostarczyć lekarzowi wszystkich niezbędnych informacji.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.