Nasz sprzęt

Nasz sprzęt 2020-06-12T15:45:44+02:00

Współczesna stomatologia nie może obyć się bez innowacyjnej diagnostyki obrazowej. RTG zębów, cefalometria, pantomogram oraz tomografia komputerowa CBCT to badania, które pozwalają na precyzyjne zobrazowanie stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta, postawienie odpowiedniej diagnozy i wdrożenie skutecznego leczenia. W pracowniach DIAGDENT w Warszawie badania te wykonujemy przy użyciu najnowocześniejszego, bardzo precyzyjnego sprzętu!

W trakcie tradycyjnego badania jamy ustnej dentysta może ocenić jedynie zewnętrzny stan zębów czy dziąseł – w wielu przypadkach choroby jamy ustnej rozwijają się w obrębie korzeni zębów, miazgi, tkanek okołowierzchołkowych, a nawet kości. Bez badań obrazowych zdiagnozowanie tego typu schorzeń, a w konsekwencji – wdrożenie odpowiedniego leczenia byłoby niemożliwe. Bez uzyskania kompleksowego obrazu jamy ustnej nie jest również możliwe zaplanowanie leczenia ortodontycznego czy implantologicznego.

W pracowniach DIAGDENT w Warszawie wszystkie stomatologiczne badania obrazowe – RTG, cefalometrię, pantomogram oraz tomografię komputerową CBCT – wykonujemy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki temu zdjęcia są bardzo dokładne, wyraźne, cechują się wysoką wartością diagnostyczną, a badania – są bezpieczne i nieinwazyjne dla pacjenta. Zachęcamy do zapoznania się z parametrami naszych urządzeń diagnostycznych!

Systemy CS 9600, CS 9300, CS 8100 i 9000 3D jako wsparcie diagnostyki w różnych dziedzinach stomatologii.

Poniżej prezentujemy zastosowanie naszych systemów CS 9600 (w placówkach na Saskiej Kępie i Ursynowie) oraz 9000C 3D (w placówce na Saskiej Kepie – wykonujemy na niej badania 2D), CS 9300 (w placówce na Bielanach) oraz CS 8100 (w placówkach na Białołęce i na Włochach) w najpopularniejszych dziedzinach stomatologii wymagających dokładnego obrazowania.

Endodoncja

Przy diagnostyce i leczeniu endodontycznym, czyli inaczej leczeniu kanałowym bardzo ważna jest dokładność obrazowania. Wykorzystanie używanych przez nas systemów pozwala na uzyskanie precyzyjnego zdjęcia bez zastosowania wysokiej dawki szkodliwego promieniowania. Możliwe jest w ten sposób:

 • poddanie analizie anatomii korzenia – określenie liczby korzeni, ich długości, umiejscowienia zagięć, także pęknięć i innych problemów
 • dokładne sprawdzenie anatomiczne badanego obszaru wokół zęba
 • wyszukanie przyczyny niepowodzenia leczenia kanałowego

Ortodoncja

Systemy wykonują zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne, które są powszechnie stosowane w leczeniu ortodontycznym. Dzięki nim możliwa jest:

 • ocenę umiejscowienia i stanu uzębienia oraz kości wyrostka zębodołowego siekaczy
 • obrazowanie stawów skroniowo-żuchwowych
 • diagnostyka w przypadku konieczności wszczepienia mikroimplantów

Chirurgia

Diagnostyka z użyciem systemów Kodaka umożliwia dokładne przygotowanie leczenia chirurgicznego. Aparaty umożliwiają:

 • zobrazowanie newralgicznych struktur zębowych, w tym zębów zatrzymanych, cyst czy patologicznych zmian okołowierzchołkowych
 • dokładne zaplanowanie zabiegu chirurgicznego bez ryzyka błędów

Implantologia

Badania prowadzone są przed wstawieniem implantów, a także jako element kontroli pozabiegowej. Najczęściej wykorzystuje się technologię obrazowania 3D, która:

 • umożliwia dokonanie oceny ilości i jakości tkanki kostnej
 • umożliwia kontrolę osteointegracji po zabiegu
 • wskazanie na kluczowe struktury anatomiczne w zabiegu implantologicznym, w tym na kanał żuchwowy czy zatoki

Aktualnie systemy Kodak CS 9600, CS 9300, CS 8100 i 9000 3D to najnowocześniejsze rozwiązania w diagnostyce stomatologicznej stosowane w pracowniach radiologicznych. Dzięki nim każde zdjęcie jest wykonane precyzyjnie i przejrzyście, a całe badanie przebiega szybko i sprawnie oraz bez szkodliwego wpływu na zdrowie, ponieważ dawka promieniowania jest zminimalizowana także wtedy, gdy obrazuje się szeroki obszar. Dodatkowo wyniki mogą być zaprezentowane jako zdjęcie lub też zapisane na nośnikach, aby dostarczyć lekarzowi wszystkich niezbędnych informacji.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.