Kłopotliwe ósemki? Zapraszamy do pracowni DIAGDENT!

Trzecie zęby trzonowe – zwane także ósemkami lub zębami mądrości – pojawiają się u części osób między po ukończeniu 16.-18. roku życia. Ze względu na swoje położenie i budowę bywają niestety narażone na rozmaite dolegliwości – przed podjęciem decyzji o ich leczeniu lub ewentualnej ekstrakcji w zdecydowanej większości przypadków konieczne jest badanie radiologiczne, głównie RTG zęba. Oczywiście zapraszamy na nie do naszych pracowni DIAGDENT w Warszawie!

Do gabinetów stomatologicznych zgłasza się wiele osób borykających się z kłopotami z trzecimi zębami trzonowymi, czyli tzw. ósemkami. Lekarze doskonale zdają sobie sprawę, że ze względu na swoje położenie oraz budowę potrafią one sprawiać naprawdę spore problemy. Pacjentom przypominamy – ósemki pojawiają się u pewnej grupy osób dorosłych, zazwyczaj około 20.-25. roku życia, choć oczywiście zdarza się to również wcześniej i później. Naszym przodkom trzecie trzonowce służyły do dokładnego rozdrabniania pokarmu, bardzo często twardego, nieprzetworzonego, niepoddanego obróbce termicznej. Obecnie nie są nam one potrzebne, ale czasami rosną. Sęk w tym, że bardzo często w jamie ustnej po prostu nie ma na nie miejsca – mogą więc wyrzynać się pod nienaturalnym kątem, zostają uwięzione pod dziąsłem przez inne zęby lub kość, czasem rosną tylko częściowo. Ich specyficzne położenie, bardzo głęboko w jamie ustnej, sprawia natomiast, że są trudne do dokładnego wyszczotkowania, co oczywiście sprzyja namnażaniu się bakterii, a w konsekwencji – próchnicy. Dla lekarzy ósemki oznaczają natomiast czasami ekstremalnie trudne leczenie – nie dość, że ciężko do nich sięgnąć, to czasami mają nietypowe poskręcane kanały, co utrudnia, a nawet uniemożliwia leczenie kanałowe.

RTG zębów mądrości w pracowniach DIAGDENT

Przed podjęciem decyzji o podjęciu próby leczenia lub ewentualnej ekstrakcji ósemki, lekarz z pewnością zleci wykonanie RTG zębów – badanie pozwoli ocenić, jaka jest budowa zęba mądrości, jak głęboko w dziąśle utkwił, jak bardzo zaawansowana jest ewentualna choroba próchnicowa. To zdecydowanie najszybsza i najprostsza metoda, by postawić diagnozę oraz zaplanować dalsze działania.

Na RTG zębów mądrości zapraszamy oczywiście do naszych pracowni DIAGDENT w Warszawie. Nowoczesny sprzęt, którym dysponujemy, umożliwia błyskawiczne wykonanie badania przy zastosowaniu minimalnych, bezpiecznych dla pacjenta dawek promieniowania rentgenowskiego. Wynik dostępny jest od razu w placówce lub online. Pracujemy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. Zapraszamy!

 

 

2019-02-06T19:55:50+01:00 6 lutego 2019|
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.