Tomograf Kodak Carestream CS 9600 już w pracowni Diagdent!

Z przyjemnością informujemy, że w naszej pracowni Diagdent jest już dostępny tomograf Kodak Carestream CS 9600 – innowacyjne urządzenie o doskonałej precyzji obrazowania, zapewniające pacjentowi maksimum bezpieczeństwa, a lekarzowi – wiele funkcji dodatkowych oraz łatwość obsługi!

Tomografia komputerowa 3D to badanie, które znajduje bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej stomatologii. Jest ono proste i nie wymaga od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania – siedzi on nieruchomo na siedzisku, a wokół jego głowy porusza się lampa emitująca promieniowanie rentgenowskie. Następnie jest one pochłaniane przez detektory znajdujące się w aparacie i przekształcane na obrazy poszczególnych struktur anatomicznych ciała człowieka.

Dzięki zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania rentgenowskiego, tomografia komputerowa pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych obrazów, odwzorowujących nawet najdrobniejsze szczegóły anatomicznej budowy głowy pacjenta, przy jednoczesnym zminimalizowaniu dawki promieniowania oraz skróceniu czasu potrzebnego na badanie.

W pracowniach Diagdent wykonujemy tomografię komputerową 3D, która znajduje zastosowanie m.in. w planowaniu leczenia implantologicznego, endodontyczngo, ortodontycznego i chirurgicznego, diagnostyce próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej czy kontroli zastosowanego leczenia.

Kodak Carestream CS 9600 – najnowocześniejsze technologie dla naszych pacjentów!

W pracowniach Diagdent nieustannie inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt i technologie – przykładem tych inwestycji jest zakup tomografu Kodak Carestream CS 9600. Miał on swoją polską premierę we wrześniu 2018 roku, podczas targów stomatologicznych CEDE 2018 w Poznaniu, a już kilka miesięcy później znalazł się na wyposażeniu naszej pracowni. Jesteśmy jedyną placówką w Warszawie, która udostępnia ten model tomografu na potrzeby diagnostyczne wszystkich pacjentów.

Jakie korzyści niesie ze sobą tomograf Kodak Carestream CS 9600 dla pacjentów? Otóż jest to system, który zapewnia najwyższą dostępną jakość uzyskiwanych obrazów oraz aż czternaście różnych pól obrazowania. Oznacza to, że podczas badania można bardzo precyzyjnie zobrazować wszystkie tkanki organizmu – to pozwala na szybkie postawienie jednoznacznej diagnozy oraz natychmiastowe wdrożenie odpowiednich metod leczenia.

Ważna jest także ultra niska dawka promieniowania potrzebnego do wykonania zdjęcia. W zależności od rozmiaru zdjęcia, tomograf Kodak Carestream CS 9600 emituje od 5 do 14-19 μSv promieniowania rentgenowskiego, co jest dawką nawet o 85% niższą niż w przypadku innych sprzętów.

Co istotne, tomograf Kodak Carestream CS 9600 jest idealny do badań typowych dla każdej specjalizacji stomatologicznej. Sprawdzi się w przypadku pacjentów implantologicznych, ortodontycznych, periodontologicznych, endodontycznych czy chirurgicznych. Jest to więc urządzenie wielofunkcyjne.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Tomograf Kodak Carestream CS 9600 ma również wiele funkcji przydatnych dla lekarza. Posiada m.in. opcję obrazowania panoramicznego, skanowanie wycisków przeznaczonych do technologii CAD/CAM, system kamer pozwalających lekarzowi na stały podgląd pozycji pacjenta, a także funkcję Face Scan, która na podstawie zdjęcia umożliwia zrekonstruowanie czyjejś twarzy przez połączenie powierzchni z obrazem CBCT oraz modelem 3D. Wszystko to przekłada się na komfort pacjenta, skrócenie czasu badania oraz zwiększenie jego precyzji.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych tomografią z wykorzystaniem urządzenia Kodak Carestream CS 9600 zapraszamy do naszej pracowni Diagdent na Saskiej Kępie. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii! Zachęcamy do kontaktu -> 

2019-11-14T12:22:57+01:00 8 kwietnia 2019|
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.