Tanie badanie cefalometryczne, niedrogi pantomogram – czy to możliwe?

Tanie badanie cefalometryczne, niedrogi pantomogram – czy to możliwe?

Szukając kliniki czy przychodni, w których wykonać można pantomogram, cefalometrię albo inne stomatologiczne badanie obrazowe, wielu pacjentów zastanawia się, skąd bierze się różnica w cenach między poszczególnymi placówkami. Odpowiedź jest prosta – tak jak w przypadku każdej innej branży, tu również płaci się za najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Wybierając przychodnię, w której wykonuje się tomografię komputerową szczęki albo zdjęcie cefalometryczne, wiele osób kieruje się przede wszystkim ceną badań. Owszem, z pieniędzmi liczy się każdy, ale cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru, a przynajmniej nie kryterium jedynym. Za bardzo tanim RTG zębów często stoi bowiem sprzęt niskiej jakości albo niewyspecjalizowana kadra.

Bardzo tani pantomogram? Lepiej nie ryzykować!

Nie ma się co łudzić – jeśli cena za badanie cefalometryczne czy wykonanie tomografii komputerowej żuchwy jest bardzo niska w porównaniu do innych placówek, najprawdopodobniej mamy do czynienia z tanimi sprzętami niskiej jakości. Ze względu na swoje słabe parametry techniczne i oraz niezbyt wysoką jakość wykonania nie są drogie w zakupie i utrzymaniu, więc można to przełożyć na tanie badania obrazowe. Ich niskie zaawansowanie technologiczne sprawia również, że do wykonania cefalometrii czy zwykłego RTG punktowego potrzebna jest o wiele większa ilość promieniowania rentgenowskiego. A na dodatek, uzyskane zdjęcia są niskiej jakości i w wielu przypadkach nie mają wystarczającej wartości diagnostycznej. Mówiąc wprost – tanie RTG zęba, wykonane na kiepskim aparacie, będzie kompletnie niewyraźne i nieprzydatne w diagnostyce czy planowaniu leczenia. 

Zgłoszenie się na podejrzanie tani pantomogram może nieść ze sobą również ryzyko w postaci przeprowadzenia badania przez niewykwalifikowany personel, np. asystentki czy recepcjonistki. Należy pamiętać, że w naszym kraju uprawnienia do przeprowadzania badań obrazowych z wykorzystaniem promieniowania RTG mają tylko lekarze i technicy radiolodzy z ważnym certyfikatem ochrony radiologicznej pacjenta.

Pracownie DIAGDENT – jakość i cena idą w parze

W naszych pracowniach radiologii stomatologicznej DIAGDENT staraliśmy się znaleźć złoty środek – oferować pacjentom badania na każdą kieszeń, z wykorzystaniem najnowocześniejszego, bezpiecznego sprzętu zapewniającego wysoką jakość obrazowania, wykonywane przez wysokiej klasy specjalistów z wymaganymi uprawnieniami. Dodatkowo, w cenę każdego badania wykonywanego w pracowniach DIAGDENT wchodzi także opis, w wielu innych przychodniach dodatkowo płatny.

Osoby, które chcą wykonać obrazowe badanie stomatologiczne w dobrej cenie, bez obaw o swoje bezpieczeństwo i jakość uzyskanego zdjęcia, zapraszamy do pracowni DIAGDENT w Warszawie -> https://www.diagdent.pl/kontakt/. Gwarantujemy doskonały stosunek ceny do jakości naszych usług!

2018-12-27T14:55:46+01:00 27 grudnia 2018|
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.