Pantomogram

Pantomogram 2021-01-22T10:58:35+01:00

Pantomogram – 75 zł

Pantomogram – zwany również zdjęciem pantomograficznym, panoramą czy zdjęciem panoramicznym – to badanie radiologiczne, pozwalające na zobrazowanie stanu uzębienia, kości oraz innych tkanek jamy ustnej. Obejmuje ono oba łuki zębowe, kości szczęki i żuchwy, zatoki szczękowe oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Tak szeroka ocena struktur anatomicznych jest możliwa dzięki wykorzystywaniu w pracowniach DIAGDENT najnowocześniejszego, bardzo precyzyjnego sprzętu.

Zalety pantomogramu:

  • precyzyjne obrazowanie przy minimalnym użyciu promieniowania rentgenowskiego,
  • badanie bezbolesne i niewymagające szczegółowych przygotowań,
  • ma szeroki zakres zastosowania we współczesnej stomatologii.

Pantomogram wykonuje się jako element ogólnej oceny stanu zdrowia jamy ustnej oraz okolic sąsiednich. Wskazaniem do jego przeprowadzenia jest diagnostyka próchnicy, zapaleń przyzębia, wad zgryzu, zębów zatrzymanych oraz zębów po nieprawidłowym leczeniu kanałowym. Pantomogram wykonuje się także przy planowaniu leczenia ortodontycznego oraz protetycznego, zwłaszcza o szerszym zakresie, obejmującego np. wykonanie mostów czy implantów. Dzięki badaniu można wykryć również zmiany bezobjawowe w jamie ustnej, takie jak ziarniniaki czy torbiele.

Badanie nie wymaga szczególnych przygotowań – z okolic głowy trzeba jednak zdjąć wszelkie ozdoby, biżuterię, okulary itp. W trakcie wykonywania zdjęcia pacjent przygryza zębami odpowiedni zagryzak, głowa zostaje ustabilizowana, a lampa rentgenowska przez kilkanaście sekund obraca się wokół głowy. W tym czasie nie wolno się poruszać i należy wykonywać wszystkie polecenia radiologa.

Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem pantomogramu zapraszamy do jednej z naszych 5 pracowni w Warszawie:

DIAGDENT SASKA KĘPA, ul. Brazylijska 13, (22 416 31 17)

DIAGDENT BIAŁOŁĘKA, ul. Białołęcka 166 D, (22 675 77 10)

DIAGDENT URSYNÓW, Pasaż Ursynowski 1 lok. 6, (22 644 00 05)

DIAGDENT WŁOCHY, ul. Zdobnicza 8, (22 299 13 05)

DIAGDENT BIELANY, Przy Agorze 11 A, (22 126 69 42)

Cennik
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.