Cefalometria

Cefalometria 2020-04-10T12:13:25+02:00

Cefalometria – 65 zł

Cefalometria to jedna z odmian zewnątrzustnych zdjęć rentgenowskich powszechnie stosowanych we współczesnej stomatologii. Cefalometrię można wykonać w trzech projekcjach: bocznej, tylno-przedniej lub osiowej (przy czym najczęstsze jest badanie w projekcji bocznej). Ogólnie, cefalometria pozwala na precyzyjne zobrazowanie czaszki, tkanek twardych i miękkich jamy ustnej, zatok przynosowych oraz podniebienia twardego.

Zalety cefalometrii:

  • badanie krótkotrwałe, nie wymaga szczególnych przygotowań
  • pozwala na precyzyjne zobrazowanie struktur głowy i jamy ustnej,
  • jest bezbolesne, dzięki nowoczesnym technologiom ilość promieniowania rentgenowskiego potrzebnego do jego wykonania jest niewielka.

Cefalometria znajduje zastosowanie w diagnostyce wad zgryzu oraz wad rozwojowych części twarzowej czaszki, pozwala badać jej procesy wzrostu, planować i oceniać efekty leczenia ortodontycznego, a także oceniać wiek kostny (jest to możliwe dzięki widocznemu na zdjęciu w projekcji bocznej obrazowi kręgów szyjnych). W ortodoncji cefalometria pozwala na pomiar punktów, odległości, linii i kątów w obrębie kości twarzy.

Podczas badania głowa pacjenta musi być unieruchomiona w cefalostacie (kraniostacie), zbudowanym z oliwek usznych i wspornika nosowego. Oliwki wkłada się do uszu pacjenta, natomiast wspornik nakłada się na nasadę nosa. Tuż przed badaniem pacjent musi przełknąć ślinę i zagryźć zęby, a w jego trakcie – pozostać w bezruchu.

Dzięki dostępnemu w pracowniach DIAGDENT nowoczesnemu aparatowi, pełnowartościowe zdjęcie cefalometryczne uzyskujemy już po sekundzie ekspozycji pacjenta na promieniowanie, co znacznie podnosi bezpieczeństwo zabiegu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zadzwoń i przyjdź na badanie na Pradze Południe, (22 416 31 17), Białołęce (22 675 77 10), Ursynowie (22 644 00 05), Włochach (22 299 13 50), a niedługo także na Bielanach (22 126 69 42).

Cennik
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.