Tomografia 3D w stomatologii

Tomografia 3D – zwana również tomografią komputerową wiązki stożkowej lub badaniem CBCT – to jedno z najnowocześniejszych oraz najbardziej precyzyjnych Jest ona dostępna w naszej warszawskiej pracowni m.in. dla mieszkańców Saskiej Kępy, Pragi Południe, Gocławia i Białołęki.

Tomografia komputerowa to badanie, podczas którego obracająca się wzdłuż osi ciała pacjenta lampa rentgenowska emituje promienie, następnie pochłaniane przez detektory znajdujące się w obrębie aparatu. Później specjalne oprogramowanie przetwarza dane uzyskane przez detektory w obrazy o wysokiej rozdzielczości, przedstawiające określone warstwy anatomiczne ciała człowieka.

Tomografia zębów – czym się wyróżnia?

W porównaniu do badania TK wykonywanego w diagnostyce większości chorób i urazów, tomografia zębów charakteryzuje się wykorzystaniem stożkowej, a nie szczelinowej wiązki promieniowania rentgenowskiego (stąd inna nazwa badania, czyli tomografia wiązki stożkowej). Wiązka ta wielokrotnie okrąża głowę pacjenta, pozwalając na jej pełne zobrazowanie, jednocześnie skracając czas badania oraz redukując dawkę promieniowania. Co równie ważne, uzyskane dzięki tomografii 3D obrazy są wyjątkowo dokładne – można je wyświetlić w różnych przekrojach, obrócić, przybliżyć czy wyostrzyć, a dzięki temu dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły struktur anatomicznych.

Tomografia 3D w stomatologii – wskazania

Ze względu na wysokie bezpieczeństwo dla pacjenta, wyjątkową precyzję oraz dokładność uzyskiwanych obrazów, tomografia 3D jest wykonywana m.in. w:

  • diagnostyce chorób jamy ustnej,
  • planowaniu leczenia endodontycznego, periodontologicznego, ortodontycznego czy implantologicznego,
  • planowaniu zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej,
  • leczeniu schorzeń zatok przynosowych,
  • w celu kontroli uzyskanych efektów leczenia.

Tomografia 3D zębów – cena

W zależności od partii ciała, która ma zostać zobrazowana (cała twarzoczaszka, szczęka, żuchwa, zatoki, wycinek łuku), cena tomografii 3D w pracowni DiagDent wynosi od 120 do 340 zł.

2018-05-10T08:53:30+02:00 25 kwietnia 2018|
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.