Rentgen stomatologiczny

Rentgen stomatologiczny 2019-06-25T12:43:20+02:00

Zdjęcie rentgenowskie – RTG zęba

Rentgen stomatologiczny

Rentgen stomatologiczny to bardzo powszechne badanie we współczesnej stomatologii, pozwalające na zobrazowanie od jednego do maksymalnie czterech zębów wraz z bezpośrednio z nimi sąsiadującą okolicą. Do jego wykonania wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie, ale jego dawka jest niewielka, a sama ekspozycja organizmu na jego działanie – dzięki wykorzystywanemu w pracowniach DIAGDENT nowoczesnemu sprzętowi – minimalna.

Zalety rentgena stomatologicznego:

  • badanie szybkie i bezbolesne,
  • maksymalna jakość obrazowania przy minimalnej ekspozycji na promieniowanie,
  • nie wymaga szczególnych przygotowań,
  • szerokie spektrum zastosowania.

Rentgen stomatologiczny wykonuje się w diagnostyce próchnicy, stanów zapalnych miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Jest przydatny przed planowaną ekstrakcją, leczeniem endodontycznym oraz wykonywaniem wypełnień. Na zdjęciu RTG zęba widać zmiany pod korzeniami, wypełnienia kanałowe, pozostawione korzenie, torbiele czy zmiany nowotworowe.

Na zdjęcia RTG zębów wykonywane przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu zapraszamy do pracowni DIAGDENT w Warszawie!

Zadzwoń i przyjdź na badanie na Pradze Południe, (22 416 31 17), Białołęce (22 675 77 10), Ursynowie (22 644 00 05) lub Włochach (22 299 13 50).

Cennik
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.