Tomografia twarzoczaszki

Tomografia CBCT twarzoczaszki.

Podstawowe informacje o badaniu:

Nazwa: Tomografia CBCT
Czas Trwania: około 30 s
Dawka promieniowania: 20-150 µSv
Czy wymagane jest skierowanie:
Czy wymaga przygotowania:

 

Co to jest tomografia twarzoczaszki?

Tomografia twarzoczaszki pozwala na zobrazowanie zarówno tkanek miękkich, jak i struktur kostnych i stanowi doskonałe narzędzie do oceny zmian patologicznych w tym obszarze. Najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia tego badania to zmiany pourazowe kości twarzoczaszki, planowanie leczenia ortognatycznego oraz łagodne i złośliwe nowotwory. Tomografia umożliwia nie tylko ich precyzyjne zobrazowanie, ale również ocenę zakresu ich naciekania.

 

Kiedy zrobić tomografię twarzoczaszki?

Tomografia CBCT twarzoczaszki jest wykorzystywana w diagnostyce oraz planowaniu leczenia z zakresu wielu dziedzin współczesnej stomatologii, takich jak:

  • ortognatyka
  • endodoncja
  • ortodoncja
  • periodontologia
  • implantologia
  • protetyka
  • chirurgia stomatologiczna

  

Jak przygotować się do badania?

Chociaż do wizyty nie trzeba się specjalnie przygotowywać, tuż przed badaniem należy usunąć z okolic głowy i szyi wszelkie przedmioty zawierające metal, takie jak: biżuteria, elementy piercingu, okulary, wyjmowane protezy lub aparaty ortodontyczne, spinki do włosów lub gumki z metalowym łączeniem. Metal (także szlachetny) uwidacznia się na tomografii tak wyraźnie, że mógłby przesłonić badane struktury.

 

Tomografia zatok - jak wygląda badanie?

W zależności od badanego obszaru, przebieg badania tomograficznego może się zmieniać.

Badanie odbywa się w wyprostowanej pozycji, pacjent wysuwa ręce przed siebie i chwyta za aparat diagnostyczny we wskazanym miejscu. Badanie trwa do minuty i przez ten czas istotne jest utrzymanie się w nieruchomej pozycji. Już po kilku minutach od badania pacjent otrzymuje wynik na płycie CD oraz na Portalu Pacjenta Diagdent. Aby dowiedzieć się na temat innych nośników, na których wydawane są badania kliknij WYNIKI BADAŃ.

Najistotniejszą częścią badania jest stosowanie się do poleceń elektroradiologa, który je wykonuje. Powyższy opis przebiegu badania może ulegać zmianie w poszczególnych przypadkach.

 

Ile kosztuje tomografia twarzoczaszki?

Diagdent od lat utrzymuje najniższe ceny stomatologicznych badań radiologicznych na rynku. Koszt wykonania tomografii CBCT zależny jest od tego, który obszar ciała będzie poddany badaniu. Cena tomografii twarzoczaszki z polem obrazowania 16 x 12 cm to 270zł. Cena tomografii twarzoczaszki z polem obrazowania 16 x 17 cm to 290zł. Szczegółowy cennik wszystkich badań dostępnych w naszych placówkach znajduje się tutaj.

 

Gdzie wykonać tomografię twarzoczaszki?

Tomografię twarzoczaszki wykonujemy w placówkach Diagdent w Warszawie i Wrocławiu. Nasze warszawskie lokalizacje to: Białołęka, Bielany, Centrum (Śródmieście), Praga Południe (Saska Kępa), Tarchomin, Ursynów i Włochy. Nasza pracownia we Wrocławiu znajduje się w dzielnicy Stare Miasto. W każdej z naszych placówek zapewniamy komfortowy przebieg wizyty i najwyższą jakość badań wykonywanych na nowoczesnych urządzeniach diagnostycznych przez fachową kadrę elektroradiologów. Zapraszamy do kontaktu!

Diagdent - Pracownie Radiologii Stomatologicznej i Laryngologicznej
Akceptujemy:

Diagdent w social mediach:
© Diagdent - Wszelkie prawa zastrzeżone