Tomografia CBCT 3D

Tomografia CBCT 3D 2018-11-02T17:33:58+02:00

Tomografia CBCT 3D to nowoczesne, nie inwazyjne i bardzo precyzyjne badanie, pozwalające na zobrazowanie wszystkich struktur głowy: szczęki, żuchwy, stawów skroniowo – żuchwowych, twarzoczaszki oraz zatok. Określa się ją również mianem tomografii wiązki stożkowej, gdyż wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie właśnie w postaci wiązki stożkowej. Dzięki temu można uzyskać obraz danej struktury już w trakcie tylko jednego obrotu tomografu – skutkuje to mniejszą dawką promieniowania oraz znacznym skróceniem czasu badania.

Zalety tomografii CBCT 3D:

  • minimalna dawka promieniowania rentgenowskiego,
  • krótki czas badania i szybkie wyniki,
  • wyjątkowa precyzja otrzymanych obrazów,
  • możliwość archiwizowania i odtwarzania zdjęć na komputerze.

Tomografia CBCT 3D jest badaniem niezbędnym m.in. w diagnostyce chorób i zaburzeń stomatologicznych, planowaniu leczenia oraz kontrolowaniu jego efektów. Wykonuje się ją w celu rozpoznania oraz oceny stopnia zaawansowania próchnicy, okołowierzchołkowych zmian zapalnych, diagnostyki wad zgryzu, chorób przyzębia oraz ubytków kostnych w szczęce i/lub żuchwie. Znajduje zastosowanie w planowaniu leczenia endodontycznego, protetycznego, ortodontycznego oraz implantologicznego, a także przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie twarzoczaszki.

Dzięki obrazom uzyskanym dzięki tomografii CBCT 3D stomatolog może precyzyjnie ocenić wszystkie struktury anatomiczne w obrębie twarzoczaszki: tkanki miękkie, chrzęstne i kostne. Pozwala to postawić jednoznaczną diagnozę oraz dopasować plan leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu jego skuteczność jest wyższa, a ryzyko niepowodzeń i powikłań – o wiele mniejsze.

Na tomografię CBCT 3D zapraszamy do pracowni DIAGDENT w Warszawie. Zespół naszych wyspecjalizowanych elektroradiologów pozostaje do Państwa dyspozycji!

Dowiedz się więcej o rodzajach badań tomograficznych:

Zadzwoń i umów się na badanie na południowej Pradze (22 416 31 17), Białołęce (22 675 77 10) lub Ursynowie (22 644 00 05).

Cennik
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Provital - Diagdent s.c.) jedynie do kontaktu ze mną.